6 strašidelných záhad v GTA San Andreas, o kterých jste možná vůbec nevěděli

22. února 2018 v 16:00 | Jakub Šlampa |  Články

GTA San Andreas je skrz na skrz prošpikované spoustou legend a mýtů. Díky snaživé komunitě hráčů se jich za ty roky nastřádalo nespočet. Ačkoliv GTA San Andreas je už poměrně stará záležitost, neboť vyšlo v roce 2004, doteď se některé mýty nepodařilo vyvrátit či potvrdit. Pojďme si teď ukázat ty nejstrašidelnější, nejzajímavější a nejhustější mýty a legendy, které GTA San Andreas provází.


1. Bigfoot

Záhada týkající se Bigfoota se dá považovat jako úplně první věc, díky které se začalo veřejně diskutovat o tom, že by v GTA San Andreas mohly být ukryty další záhady. Na existenci Bigfoota upozornil jeden z hráčů, který si ve výpisu objektů všiml objektu Big Foot. Podle pozdějších vyjádření vývojářů se ale ukázalo, že Big Foot je pouze označení pro vozidlo, jehož název musel být později stejně změněn. Přestože se tvůrci dušovali, že Bigfoot ve hře opravdu není, najdou se tací hráči, kteří tvrdí, že jej viděli, nebo že na ně dokonce zaútočil. Tak či tak se tento mýtus nedá potvrdit.


2. Area 69

Area 69 je definitivně odkaz na skutečnou, přísně střeženou vojenskou základnu v Nevadě zvanou Oblast 51. V rámci skutečné Oblasti 51 se diskutuje o tom, že tam vláda schovává mimozemšťany, nebo zkouší vesmírná plavidla. Proč by se tedy nemohlo něco podobného objevit i ve hře?

Protože se během jedné z misí do této základny musíme vypravit, zcela logicky se tedy naskytuje příležitost se podívat i do útrob hlavní budovy. Během přestřelky s vojáky můžeme díky hlasu dispečerky slyšet hlášení o tom, že se v budově mimozemšťani opravdu vyskytují. Mimo jiné je tam i tam i laboratoř s pitevními stoly - k čemu by asi mohly sloužit?


3. Vznášedlo bez řidiče

Na pláži poblíž městečka Bay Side se objevuje vznášedlo, což samo o sobě není zas tak zvláštní. Toto vznášedlo ale poté vyrazí na širé moře, bez toho aniž by ho někdo řídil. Jedná se o chybu ve hře, nebo se setkáváme s duchy?


4. Duch zesnulého Big Smoka

Na samém konci hry se musíte vydat zabít přítele Big Smoka do Crack Palace. Crack Palace poté zůstává přístupný a někteří hráči tvrdí, že se jim tu povedlo spatřit ducha Big Smoka. Někteří ho údajně pouze slyšeli. Ovšem samotný Crack Palace je zahalen tajemnou atmosférou. Když vejdete dovnitř, můžete si v přízemí všimnout blikajících světel, přičemž někdy za nejasné příčiny samy zhasnou. Pro tuto záhadu se naskytují dvě logické odpovědi. Pokud hráč vejde do chodby, kde se mise odehrávala, může dojít k bugu, kdy si hra myslí, že mise je stále aktivní, a tak se Big Smoke objeví. Tou druhou možností, že duch je vážně skutečný. Ke které z možností se přikláníte vy?


5. Leatherface

Leatherface je jedna z nejpopulárnějších záhad, která GTA San Andreas provází. Thomas Hewitt (přezdívaný jako Leatherface), byl skutečný sériový vrah. Kvůli nemoci měl znetvoření obličej, za což v dětství schytával různé posměšky a nádavky od svých vrstevníků. V dospělosti se těmto lidem začal brutálě mstít tím způsobem, že si z jejich obličejů přišíval svůj obličej. Příběh sériového vraha zpracovává i film Texaský masakr motorovou pilou.

Co se hry týče, první upozornění na Leatherface vyvolal zvuk motorové pily nedaleko chat pod Mount Chiliad. Rázem se rozběhlo pátrání, které by prokázalo jeho existenci. Veškerou snahu ale ukončili modeři, kteří ve snaze dokázat, že se Leatherface ve hře vyskytuje, vytvořili vlastní modely. Díky tomu se pátrat přestalo a záhada je dodnes neobjasněná.


6. UFO

První zprávy o tom, že by se ve hře mohlo objevit UFO, byly založené na poznatcích, získaných v hospodě Lil'Probe'Inn nedalo městečka Fort Carson. Už na první pohled vás připoutá dekorace lítajícího talíře před hospodou. Pokud se vydáte dovnitř, můžete si všimnout 69 fotek s lítajícími talíři rozvěšených po zdech hospody. V pracovně je pak kromě dalších fotek i mapa, na které jsou podle všeho zaznamenány místa, kde bylo UFO spatřeno. Když se na tato místa vydáte, s největší pravděpodobností na žádné UFO nenarazíte.


Znáte těchto šest záhad a mýtů, které GTA San Andreas provází? Pokud jste se i vy setkali s nějakou další záhadou, o které jsme se v dnešním článku nezmínili, budeme rádi, pokud nám ji napíšete do komentářů. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama